Pozvánka na výstavu Pozoruhodné šváby – Nepanikárte!

Do pavilónu Aquaterra v Zoologickej záhrade Spišská Nová Ves sa nasťahujú živé šváby!

Výstava Pozoruhodné šváby – nepanikárte  odprezentuje v pavilóne Aquaterra v Zoologickej záhrade Spišská Nová Ves viac než  30 druhov a spomedzi nich –  stovky  živých, exotických švábov z rôznych kútov sveta. Vidieť pod jednou strechou desiatky druhov a stovky jedincov tohto exotického hmyzu, vo veľkostiach od maličkých až po doslova obrie, je reálne možné iba v Zoologickej záhrade Spišská Nová Ves. Takúto jedinečnú možnosť prináša nová prírodovedná výstava, ktorá bude sprístupnená od 5. marca 2024 v pavilóne Auqterra.

Zoologická záhrada Spišská Nová Ves pripravila pre návštevníkov a milovníkov prírody a teraristiky jedinečnú výstavu Pozoruhodné šváby – nepanikárte. Pre všetkých, ktorí sa týchto živočíchov neboja (ale aj pre tých druhých), otvorí výstava brány 5. marca 2024 a potrvá do 2. júna 2024. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom výstavy. Autorom výstavy je Stredoslovenské múzeum v spolupráci s chovateľom Marekom Bartošom.  

Spolu so živými exotickými švábmi sa návštevník na výstave pomyselne prenesie do prirodzených biotopov týchto bezstavovcov, do tropických a subtropických oblastí Južnej Ameriky, Afriky, Indonézie či Austrálie. Na výstave preto nebudú chýbať syčiace šváby z Madagaskaru, nádherne okrídlené druhy impozantných veľkostí a farieb.

Pozvánka na výstavu „Pozoruhodné šváby – Nepanikárte!“